Russian עברית
 
 
 
   
מאמרים
כתרים וגשרים ללא מתכת

מאת מישל פרץ דוידי

הפיתוח העולמי החדשני ביותר והמוביל בעולם בתחום אסתטיקת הפה הגיע לישראל מערכת LAVA של 3M ESPE :

כתרים וגשרים ללא מתכת, אשר מיוצרים בצורה ממוחשבת - חזקים במיוחד, בעלי מראה טבעי ואסתטי ומותאמים באופן מושלם! הכתרים עשויים מזירקוניה מחוזקת - פטנט רשום של M3 הרפואה האסתטית חודרת גם לרפואת השיניים. מגמת האסתטיקה, אשר תופסת תאוצה בכל העולם בתחום הניתוחים הפלאסטיים ורפואת העור האסתטית, מגיעה גם לתחום רפואת השיניים. אם לפני מספר שנים, רפואת השיניים העמידה במרכז תשומת הלב את חוזקו של החומר, עמידות לאורך זמן וההתאמה טובה של הכתר, על חשבון האסתטיקה, הרי שבשנים האחרונות מציעה רפואת השיניים פתרונות השומרים על כל הקריטריונים הנ"ל תוך הקפדה על מראה של שיניים טבעיות. מגמת האסתטיקה ברפואת שיניים, מתבטאת בניסיון לחקות בדייקנות את מראה השיניים הטבעיות והבריאות, הן בצבע, הן בצורה והן בהתאמה המושלמת לפה. באמצעות הפיתוח החדש של כתרים וגשרים ללא מתכת, גם מי שנאלץ לעבור טיפולי שיחזור שיניים, יכול לחייך חיוך רחב ולחשוף חניכיים בריאות ושיניים בעלות מראה טבעי. מערכת LAVA החדשה, שנכנסה לאחרונה לשימוש בישראל לאחר שנוסתה בהצלחה בארה"ב ואירופה, מצליחה לחקות את הטבע וליצור מראה שיניים בריא וטבעי.

המערכת פותחה על ידי
M ESPE3 , החטיבה הדנטלית של התאגיד האמריקאי3M . החברה אף רשמה פטנט על החומר בו משתמשים במערכת זו - זירקוניה מחוזקת - שהינו בהיר וחזק במיוחד. אחת הבעיות הבולטות של כתרים על בסיס מתכת, היא שלאחר מספר שנים, כאשר מתרחשת נסיגת חניכיים, נגלה הצבע המתכתי השחור, שאינו נאה. כמו כן, כתרי המתכת יוצרים קורוזיה, המשחירה את החניכיים. לעומת זאת, הכתרים החדשניים, שבסיסם עשוי מזירקוניה בגוון השן הטבעית ומצופה בחרסינה, מחקים בדייקנות את צבע השן הטבעית ושקיפותה. בנוסף, מכיוון שבסיס הכתר הינו בהיר כשן טבעית, גם כאשר מתרחשת נסיגת חניכיים, נשמר מראהו האחיד של הכתר ולא נגלה חומר מצבע אחר מתחת לציפוי החרסינה. עם כתרי Lava של 3M ESPE ניתן אף לשמור על צורת השן הטבעית וליצור כיפות דקות כעוביין של שיניים טבעיות, בעוד שכתרים על בסיס מתכת מצריכים בנייה של כיפות עבות, אשר נראות מלאכותיות. באמצעות הזירקוניה המחוזקת של M3 , ניתן לבנות כתרים דקים וחזקים במיוחד, אשר עומדים בעומסי הלעיסה.

בניסוי
שנערך, נמצא כי כתרי Lava מזירקוניה של M3 , בעלי כיפה דקה, היו עמידים לכוחות החזקים פי שלושה מכוחות הלעיסה הצפויים באזור הפנימי. לקבלת הסבר נוסף על השיטה ניתן לפנות אל דר.מישל פרץ דוידי 039244859 בנוסף, לראשונה בכתרי ה Lava נעשה שימוש במערכת ממוחשבת , אשר מסייעת לטכנאי השיניים לעצב את בסיס הכתר או הגשר, בדיוק ובהתאמה מושלמת. הפעולה מתבצעת כך: סורק מערכת ה Lava קורא את הנתונים מן המודל, שהוכן באמצעות מנשך (מטבע). הנתונים מועברים למחשב וממנו למכונת החריטה, אשר מכינה את בסיס הכתר. הדיוק מאפשר התאמה מושלמת של הכתר לפה. התאמה טובה נחשבת התאמה בהפרש של 50 מיקרון, והתוצאה שמגיעה עם כתרי Lava טובה אף יותר. ההתאמה היא כה מדויקת, עד שניתן להדביק את הכתר בדבק זמני, ללא חשש שיזוז. ההתאמה המושלמת מסייעת אף היא ביצירת מראה טבעי וכן מונעת את הצורך בתיקונים. יועצת מדעית ראשית של M3 ישראל, מינדי שפילמן : "על פי ההערכות, כיום 20-30% מן הכתרים בעולם הם כתרים ללא מתכת ומומחים סוברים כי בעוד 5 שנים, כל הכתרים יהיו כתרי כל-חרסינה ללא מתכת. מערכת ה LAVA שפיתחה חברת3M ESPE , אשר מובילה את מגמת השוק העולמית, מציעה את הפתרונות המתקדמים ביותר - החל מן החומר המעולה ביותר, וכלה במערכת ממוחשבת אשר מאפשרת לטכנאי לא רק לבצע התאמה מושלמת לחלל הפה, אלא אף לבחור את הצבע המתאים ביותר לפציינט. לאור העובדה שישראל נחשבת למדינה מתקדמת מבחינה טכנולוגית, עם רפואת שיניים מתקדמת ברמה גבוהה מאד ומודעות רבה לאסתטיקה, המערכת החדשנית צפויה לנחול כאן הצלחה רבה". טיפול לשחזור שיניים, יכול להגיע לסכום של עשרות אלפי שקלים. לכן, מי שעתיד לעבור טיפול כזה, כדאי שידע שכיום ניתן לקבל בישראל את הטיפול החדשני ביותר והמתקדם ביותר בתחום, ולזכות בחיוך אסתטי וטבעי. זאת ועוד, הודות למחשוב התהליך וקיצור עבודת הטכנאי באמצעות מערכת LAVA , ניתן לבצע את הטיפול החדשני בעלות זהה לעלות כתרים העשויים ממתכת אצילה.

ESPE 3M הינה חלק מן החטיבה הרפואית של החברה הטכנולוגית הבינלאומית M3 . החברה הינה מובילה בתחומה בעולם ומספקת ציוד חדשני ברמה בינלאומית, ושירותים המסייעים למקצוענים בענף הרפואה לשיפור הטיפול בחולים בתחומי הרפואה, רפואת השיניים, האורתודנטיה והרוקחות.

3
M , קונצרן הענק הבינלאומי מארה"ב, בעל מחזור מכירות של כ- 23 מיליארד דולר, המייצר מגוון עצום של למעלה מ- 50,000 מוצרים מתחומים מגוונים כגון: בטיחות, גרפיקה, תחבורה, רפואה, תעשייה-סרטים, סרטי הדבקה ליטוש, מיגון נשימה ושמיעה, הייטק, טכנולוגיה, אלקטרוניקה מחשבים, ציוד משרדי, עזרי ניקיון ועוד בלמעלה מ- 200 מדינות בעולם. את מוצרי M3 הידועים באיכותם הגבוהה, ניתן למצוא בשוק הישראלי תעשייה, בבתי חולים, במשרד, בבית, במפעלים, בסביבות עבודה, בכבישים ובדרכים.

http://www.mypd.co.il

 
Copyright © LBDent 2012. Site created and developed by DigitalCG